Pro arte v novém – pro všechny milovníky umění

27. October 2015 - 6:48
Vratislavský palác

Od podzimu 2015 vstupuje investiční fond Pro arte do další fáze své existence. Svou působnost rozšiřuje otevřením vlastní galerie ve svém sídle ve Vratislavském paláci a nabídkou širokého portfolia služeb všem zájemcům o výtvarné umění, jeho nákup, prodej a další aktivity související se sběratelstvím a obchodem s uměním.

Společnost se již na jaře otevřela novým investorům, kteří chtějí zhodnotit své jmění prostřednictvím kvalifikované investice na trhu s uměním. Nově se rozhodla nabídnout svůj odborný potenciál veřejnosti formou všestranného poradenství vycházejícího z bohatých zkušeností na českém i zahraničním uměleckém trhu. Specialisté investičního fondu budou poskytovat zájemcům o prodej či nákup uměleckého díla konzultace, při kterých odhadnou jeho tržní cenu a představí různé možnosti, z nichž si majitel vyberete tu nejvýhodnější. Pomohou nabídnout dílo přímo sběratelům, nebo vybrat nejvhodnějšího zprostředkovatele mezi aukčními domy, starožitníky a galeristy v České republice i v zahraničí. Začínající sběratelé se mohou informovat o aktuálních tržních cenách a možnostech nejvýhodnějších akvizic. Mezi další nabízené služby patří zastupování na aukcích po celém světě a kompletní zprostředkování nákupu. Poradenství též zahrnuje problematiku pojištění uměleckých děl, jejich bezpečného transportu, uložení i restaurování.

V Pro arte jsme během posledních dvou let nashromáždili nejen skvělá umělecká díla, ale také prestižní kontakty se sběrateli a obchodníky po celém světě. Rádi se o ně podělíme, neboť… objevujeme, zhodnocujeme, těšíme se z umění… spolu s Vámi.